phase
20 اسفند 1401 - 17:05

استاندار کرمان: توافق ایران با عربستان نماد تصمیم‌گیری بدون حضور آمریکاست

استاندار کرمان در دیدار با سفیر چین در ایران گفت: توافق‌نامه ایران و عربستان در چین گام مهمی بود و نماد قدرتمندی چین است و اینکه کشورها بدون حضور آمریکا تصمیم می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، محمدمهدی فداکار عصر امروز در دیدار با چانگ هوآ سفیر چین در ایران اظهار کرد: دیدار دو رئیس‌جمهور ایران و چین بسیار مهم بود، توافق‌نامه ایران و عربستان در چین هم گام مهمی بود و نماد قدرتمندی چین است و اینکه کشورها بدون آمریکا تصمیم می‌گیرند.

وی افزود: استان کرمان در بخش‌های مختلف دارای توانمندی‌های بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری است و سه منطقه ویژه اقتصادی در استان کرمان داریم که هر سه به فرودگاه دسترسی دارند و امکان سرمایه‌گذاری در این مناطق هم فراهم است.

فداکار بیان کرد: در بعضی از مناطق اقتصادی اتباع چینی حضور دارند و کارهای اقتصادی انجام می‌دهند و با توجه به ظرفیت های کشاورزی و معدنی برای سرمایه‌گذاری آمادگی داریم و در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری کویر نیز ظرفیت‌های خوبی وجود دارد.

استاندار کرمان از ارتباط این استان با چین از روزگاران دور و از طریق جاده ابریشم سخن به‌میان آورد و بیان کرد: روابط سیاسی و اقتصادی گسترش پیدا کرده است و خودروسازی‌های بم با مشارکت چینی‌ها در حال کار هستند.

فداکار تصریح کرد: برنامه ۲۵ ساله بین ایران و چین به مرحله اجرا می‌رود. دیدار دو رئیس‌جمهور ایران و چین نیز بسیار مهم بود. توافق‌نامه ایران و عربستان در چین هم گام مهمی بود و نماد قدرتمندی چین است و اینکه کشورها بدون آمریکا تصمیم می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه امنیت در سراسر استان کرمان به‌خوبی تامین شده است از سفیر چین خواست تا مناطق مختلف این خطه را مورد بازدید قرار دهد.

پایان پیام/۸۰۰۱۹/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1086725