phase
27 آذر 1401 - 15:51

نیروهای اورژانس اردبیل در آماده باش قرار گرفت

اردبیل- رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اردبیل گفت: نیروهای اورژانس اردبیل برای خدمات رسانی حوادث ترافیکی جاده‌ای استان اردبیل در قالب طرح امداد زمستانی در آماده باش قرار گرفت

به گزارش خبرنگار مهر، سعید مهری پیش از ظهر یکشنبه در جلسه هماهنگی آمادگی اورژانس برای ایام زمستان با بیان اینکه نیروهای اورژانس اردبیل برای خدمات رسانی حوادث ترافیکی جاده‌ای استان اردبیل در قالب طرح امداد زمستانی در آماده‌باش قرار گرفتند، اظهار کرد: این طرح با شروع فصل سرما در محورهای برون شهری استان اجرایی می‌شود.

وی در این طرح تمام پایگاه‌های شهری و جاده‌ای استان در آماده‌باش کامل و آماده ارائه خدمات به مردم خواهند بود، گفت: ۴۵۰ نفر نیروی عملیاتی و ۵۰ نفر نیروی پشتیبانی و ۳۵ دستگاه آمبولانس در پایگاه‌های بین جاده‌ای و ۳۰ دستگاه آمبولانس نیز در مراکز اورژانس شهری برای ارائه خدمات سازماندهی و آماده‌سازی شده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اردبیل با اشاره به اینکه تمام آموزش‌های مرتبط با نیازهای امدادی در فصل زمستان به نیروها داده شده است، افزود: در فصل زمستان متأسفانه به دلیل لغزندگی جاده‌ها شاهد افزایش تصادفات هستیم و مأموریت‌های اورژانس در این زمینه افزایش می‌یابد.

مهری از آماده‌باش یک دستگاه بالگرد برای امدادرسانی سریع در مناطق صعب‌العبور به حادثه دیدگان احتمالی خبر داد و تصریح کرد: امیدواریم با رعایت مقررات از سوی مردم شاهد کاهش حوادث در زمستان باشیم.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این در این فصل آمار مسمومیت با گاز منوکسیدکربن افزایش می‌یابد که نیاز است افراد احتیاط لازم در خصوص نصب وسایل گرمایشی را دستورکار قرار دهند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اردبیل بیان کرد: فعالیت نیروها و تجهیزات از هفته جاری آغاز شده و تا ۲۳ اسفندماه ادامه خواهد یافت و پس از آن نیز، فعالیت این نیروها و تجهیزات در قالب طرح امداد نوروزی تا ۲۰ فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 918104