phase
23 اسفند 1401 - 11:35

راه اندازی ۳ ایستگاه ویژه طرح سلامت نوروزی در چهارمحال و بختیاری

شهرکرد_رئیس اورژانس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: ۳ ایستگاه ویژه طرح سلامت نوروزی در چهارمحال و بختیاری راه اندازی می شود.

محمود شمسی پور دهکردی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: تکنسین‌های اورژانس پیش بیمارستانی از تاریخ ۲۵ اسفند لغایت ۱۵ فروردین ماه در محل‌های ورودی و پر تردد استان در قالب سه ایستگاه سلامت واقع در میدان قمر بنی هاشم (ع) شهرکرد، پل زمانخان سامان و سه راه گوشکی لردگان مستقر می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته در بازه زمانی ۲۵ اسفند ماه ۱۴۰۰ لغایت ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۱ بیش از دو هزار و ۴۰۰ مأموریت انجام شد تصریح کرد: از این تعداد ۶۰۳ مأموریت مربوط به مصدومین حوادث ترافیکی و بیش از یک هزار و ۴۲۰ مورد مربوط به بیماری‌ها بوده است.

شمسی پور با بیان اینکه از مجموع مأموریت‌های مربوط به حوادث ترافیکی ۴۶۹ مورد انتقال به بیمارستان و ۱۳۱ مورد در محل درمان شدند گفت: در این مدت، یک هزار و ۲۲۰ بیمار توسط تکنسین‌های اورژانس به بیمارستان‌های استان منتقل شدند.

وی خاطر نشان کرد: در طرح سلامت نوروزی ۱۴۰۲ در مجموع ۶۰ پایگاه اورژانس شامل؛ ۳۹ پایگاه جاده‌ای، ۱۸ پایگاه شهری و دو دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک بالگرد اورژانس هوایی جهت ارائه خدمات به مردم استان و مسافران نوروزی به صورت شبانه روزی به حالت آماده‌باش هستند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1092084